قیمت بیت کوین و عوامل دخیل در ریزش آن

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس
تاریخچه قیمت بیت کوین

اگر وارد سرمایه گذاری و خرید و فروش ارز ديجيتال همچون بیت کوین و یا اتریوم و … شده باشید قطعا متوجه شده اید که برخی پارامتر ها در بازار ارزهای دیجیتالی در ریزش قیمت بیت کوین و حتی افزایش آن دخیل هستند. اما از کجا متوجه شویم و یا به زبان ساده تر چگونه پیشبینی کنیم که چه زمانی قیمت بیت کوین btc ریزش داشته و یا افزایشی خواهد بود؟

بیتکوین نیز هماهند دیگر ارزهای دیجیتال و بازار های سرمایه گذاری مالی، سقوط و خیزش های بزرگی را به خود دیده و خواهد دید، و در تاریخچه این ارز دیجیتال نیز بارها شاهد ریزش قیمت بیتکوین بوده ایم، اما اینکه بدانیم چه زمانی علت ها منجر می شوند تا تاثیری دراز مدت در ریزش قیمت را شاهد باشیم، و اینکه در چه صورتی این ریزش قیمت های ارز طولانی مدت بوده و یا گذرا خواهد بود، موضوعی بسیار مهم است که در ادامه می توانید با آنها آشنا شوید.

به چه دلایلی قیمت بیت کوین سقوط می کند؟

ریزش ارز دیجیتال دلایل متفاوتی دارد، اما به طور کلی جزییات این ریزش ها در دو دسته فاندامتال و تکنیکال اتفاق می افتند.

قیمت بیت کوین امروز

ریزش فاندامنتال قیمت بیت کوین

دلایل فاندامنتال ریزش قیمت بیتکوین همان دلایلی هستند که بر ارزش ذاتی آن تاثیر گذارند. یعنی زمانیکه اخبار اقتصادی و یا سیاسی جدیدی منتشر می شود شاهد افزایش و یا کاهش شدید در قیمت ارز دیجیتال هستیم. از مهم ترین دلایل فاندامنتال ریزش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

اخبار اقتصادی قابل پیش‌بینی

اخباری که شامل اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، شاخص ارزیابی بیکاری (NFP) و شاخص تولید ناخالص داخلی (GDP) هستند تاثیر مستقیمی در ریزش ها دارند. یا مثلا افزایش و کاهش نرخ سود بهره که باعث می شود سرمایه گذاران بازار هایی با ریسک کمتر را ترجیح دهند، زمانیکه افزایش نرخ بهره در بانک ها انجام می شود، عملا سرمایه گذاران از بازارهای ارز دیجیتال به سمت بازار های دیگر خواهند رفت.

اخبار غیر قابل پیش‌بینی‌

اخبار هایی که شما قادر به پیش بینی آنها نیستید، مثل آغاز جنگ ها، یا مثلا ورشکسته شدن یک صرافی خیلی بزرگ و یا حتی توییت افراد ثروتمند و تأثیرگذار در بازار ارز دیجیتال می تواند باعث ریزش قیمت ارز دیجیتال شود.

خروج سرمایه‌گذاران بزرگ از بازار ارز

نهنگ های ارز دیجیتال سرمایه گذاران بزرگ این عرصه هستند که یکی از آنها ایلان ماسک است، حالا تصور کنید که ایلان ماسک به یکباره تصمیم بگیرد تا بخش بزرگی از سرمایه خود را بفروشد! در این حالت شاهد ریزش قیمت شدید خواهید بود که اگر کار ترید کوتاه مدت را انجام می دهید در این شرایط بهتر است از بازار خارج شوید.

وضع قوانین جدید توسط دولت‌های بزرگ و تاثیر گذار

برخی از کشور های بزرگ می توانند به یکباره قوانینی را وضع کنند که تغییر زیادی در عرضه و تقاضا ایجاد کند. زمانیکه تقاضای بیتکوین بالا باشد معاملات دارای قیمت بالاتری خواهند بود و برعکس. اما بدانید وضع قوانین مربوط به بازار ارز دیجیتال که از سوی دولت‌های بزرگ اقتصادی مانند چین، آمریکا، فرانسه و انگلستان صورت میگیرد بر این بازار تاثیر زیادی دارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

تغییرات سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا

همواره بانک مرکزی آمریکا و سیاست های آنها در تعیین نرخ بهره ها تاثیر زیادی در ریزش قیمت های بیت کوین داشته است.

بحران‌های اقتصادی کشور های بزرگ با بیشترین تعداد کاربر

چین و آمریکا دو کشوری هستند که بیشترین تعداد کاربران در دنیای کریپتو کارنسی را دارا هستند. بنابراین رویداد های بد و بحران های اقتصادی که در این کشور ها اتفاق می افتد تاثیر بسیار مهمی در قیمت بیت کوین دارند.

اخبار های بد داخلی بازار های ارز دیجیتال

برخی از رویداد ها در داخل بازار های ارز دیجیتال هستند که ضربات محکمی را بر قیمت ارز بیت کوین وارد می کند. به طور مثال در سال 2020 یکی از دلایل بسیار بزرگ ریزش به زیر 20 هزار دلار بیتکوین، ورشکست شدن و فروپاشی صرافی های بزرگی همچون FTX بود.

علت کاهش قیمت بیت کوین امروز

دلایل تکنیکال ریزش قیمت بیت کوین

دلایل تکنیکال زمانی هستند رفتار معامله گران و یا الگوهای نموداری دچار تغییرات می شوند، مثلا در برخی از زمان های خاص تریدر های حرفه ای به یکباره تصمیم به فروش بیتکوین های خود میگیرند این اتفاق زمانی رخ می دهد که آنها سیگنال‌های ریزش قیمت بیت کوین را در نمودار ها مشاهده می کنند، این نوسانات شدید و افزایش عرضه به وجود آمده منجر به کاهش قیمت و ریزش زیاد قیمت بیت کوین خواهد شد.

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس

“پولی مگ” هیچگونه نظری روی تبلیغات ندارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها را دریافت نمایید.

جدیدترین مقالات