بررسی کامل بروکر فیبوگروپ FiboGroup

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس

فیبوگروپ چیست؟

فیبوگروپ بروکر یکی از کارگزاران قدیمی فارکس است که در واقع می توان گفت جزو اولین کارگزارانی می باشد که در فارکس فعالیت خود را آغاز کرد. این هلدینگ مالی بین‌المللی از سال 1998 است که در زمینه فارکس در حال ارائه خدمات مالی است. شما در این بروکر قادرید تا بر روی انواع دارایی‌های مالی از جمله کریپتو و CFD ها معامله کنید. اگر شما هم میخواهید دانید که بروکر فیبوگروپ برای کدام کشور است؟ باید بگوییم که در حال حاضر دفتر مرکزی کارگزاری فیبوگروپ در اتریش است ولی فیبوگروپ فارکس در آلماتی در کشور قزاقستان، لیماسول در قبرس، مونیخ در آلمان و شانگهای در چین دارای دفتر است.

نحوه ورود به سایت فیبوگروپ بروکر FiboGroup

قدیمی های بازار های مالی فارکس می دانند که فیبوگروپ از دسته کارگزاران قدیمی این بازار مالی است که توانسته با پشتیبانی بسیار خوب از زبان فارسی خدمات با کیفیتی را به ایرانیان و فارسی زبانان ارائه کند. در این بروکر وبسایت مشتریان اروپایی از ایرانیان متفاوت بوده و نیاز است تا شما به عنوان یک ایرانی در شعبه آفشور بروکر که تحت نظارت رگوله FSC است ثبت نام خود را انجام دهید. برای ورود به وبسایت ایرانیان فیبوگروپ فارکس کلیک کنید. 

بررسی کامل انواع حساب فیبوگروپ

اگر وارد بروکر فیبوگروپ فارسی شوید برای افتتاح حساب دو گزینه حساب دمو فیبوگروپ و افتتاح حساب معاملاتی جلوی چشمان شما قرار خواهد گرفت. حساب های فیبوگروپ در 6 دسته زیر تقسیم می شوند.

  • حساب سنتی فیبوگروپ MT4 مناسب برای شروع
  • حساب MT4 FIX
  • حساب MT4 NDD
  • حساب MT4 NDD no commission
  • حساب cTrader NDD
  • حساب Mt5 NDD

بررسی فیبوگروپ بروکر

حساب سنت MT4 فیبوگروپ

حساب سنتی فیبوگروپ اولین حسابی که برای شروع مناسب است.  چراکه در این نوع از حساب شما می توانید حتی برای چند سنت هم پرداختی را انجام دهید. در این حساب فیبوگروپ اسپرد از 0.6 پیپ شروع شده و این حساب کمیسیون ندارد. حتی شما می توانید لوریج آن را می‌توانید تا ۱:۱۰۰۰ بالا ببرید.

حساب MT4 FIX کارگزاری فیبوگروپ

این حساب نیز برای شروع گزینه ای بسیار مناسب است و شروع در آن با دیپازیت 50 دلاری امکان پذیر است. اسپرد این حساب از 2 پیپ است و کمیسیون ندارد. در این نوع از حساب لوریج نهایتا 1:200 است.

بررسی انواع حساب ndd فیبوگروپ

حساب NDD در این کارگزاری یکی از ویژگی های خاص آن به شمار می رود که با تکنولوژی STP به تأمین‌کنندگان نقدینگی بازار فارکس متصل است. در این حساب ها سفارش شما بدون ریکوت و به سرعت اجرا خواهد شد. این نوع از حساب ها دارای مدل های متنوعی به شرح زیر هستند.

  • MT4 NDD
  • MT5 NDD
  • MT4 NDD – No Commission
  • cTrader NDD

حساب MT4 NDD

برای این حساب از متاتریدر 4 استفاده می شود که برای شروع نیاز به 50 دلار است. اسپرد این حساب از 0 شروع می شود و کمیسیونی که برای آن در نظر گرفته اند ۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله است. لوریج این حساب نهایتا به عدد ۱:۴۰۰ خواهد رسید. نکته قابل توجه این حساب این است که محدودیتی برای باز بودن تعداد پوزیشن نخواهید داشت.

حساب MT4 NDD no commission

این حساب نیز برای شروع نیاز به 50 دلار خواهد داشت. این حساب نیز کمیسیون ندارد و اسپرد آن چیزی در حدود ۰.۸ پیپ آغاز خواهد شد. نهایت لوریج در نظر گرفته شده برای این حساب ۱:۴۰۰ است. نکته قابل توجه برای این حساب NDD فیبوگروپ این است که امکان خرید و فروش CFD را در آن ندارید. همچنان این حساب نیز محدودیتی برای باز بودن تعداد پوزیشن ندارد.

حساب cTrader NDD

تنها حساب این کارگزاری که فقط بر روی پلتفرم سی تریدر قابل انجام است حساب cTrader NDD می باشد. برای ایجاد حساب نیاز به 50 دلار است و این حساب اسپرد ۰ پیپ دارد. کمیسیون در نظر گرفته شده برای آن ۰.۰۰۳ درصد مبلغ معامله است و لوریج آن ۱:۴۰۰ می باشد. توجه داشته باشید که اگر حساب سی تریدر ایجاد کنید نمی‌توانید آن را به صورت مدیر پم به سرمایه‌گذاران نشان دهید.

حساب Mt5 NDD

این حساب را می توانید بر روی متاتریدر 5 نیز داشته باشید و در واقع تنها حساب فیبوگروپ است که این قابلیت را داراست. این حساب نیز حداقل دیپازیت 50 دلاری برای افتتاح حساب داشته و اسپرد آن از 0 پیپ شروع می شود. توجه داشته باشید که کمیسیون این حساب ۰.۰۰۵ درصد مبلغ معامله است.

آیا بروکر فیبوگروپ فارکس اعتبار دارد؟ رگوله های بروکر Fibogroup

این کارگزاری فارکس در دو رگولاتوری به ثبت رسیده است. رگولاتوری اول که سطح دو است تنها برای مشتریان اروپایی بروکر است و ایرانیان را تحت پوشش خود ندارد. دومین رگولاتوری که ایرانیان را تحت پوشش خود قرار داده است با نام FSC (British Virgin Islands Financial Services Commission)شناخته می شود ( شعبه آفشور) که این رگولاتوری سطح 3 بشمار می آید. سومین گواهی معتبری که دال بر اعتبار فیبوگروپ است گواهی حسن نیت یا BVI است که از FSC دریافت شده است. این کارگزاری همچنین دارای صلاحیت در طرح جبران خسارت بوده و اگر به هر دلیلی دچار ورشکستگی شود توانایی بازپرداخت پول مشتریان خود را داراست.

بروکر فیبوگروپ (fibogroup)

حساب اسلامی فیبوگروپ

یکی از ویژگی های فیبوگروپ داشتن حساب های swap-free است، به این معنی که افراد مسلمانی که می‌خواهند بیش از یک روز معاملاتشان باز باشد اما هیچ بهره شبانه‌ای پرداخت یا دریافت نکنند بتوانند از این نوع از حساب ها استفاده کنند. این نوع از حساب تنها برای حساب های FIX قابل درخواست است. برای این منظور باید وارد فیبوگروپ کابینه شخصی شده و یک پیام ارسال کنید و یا از طریق ایمیل وارد بخش پشتیبانی سایت farsi@fibogroup.com شده و درخواستتان را اعلام کنید.

اسپرد بروکر فیبوگروپ

هزینه های معاملاتی یکی از مهم ترین قسمت های یک معامله هستند که قبل از شروع باید توجه ویژه ای داشته باشید. اسپرد های پایین حساب های فیبوگروپ یکی از ویژگی های مهمی هستند که در این کارگزاری همواره مورد توجه ایرانیان بوده است، به شکلی که در حساب NDD، اسپرد از 0 پیپ است و در انس طلای جهانی نیز تنها ۱۵ سنت می‌باشد. اسپرد در حساب FIX حداقل ۲ پیپ می‌باشد. لازم است بدانید که میزان اسپرد در حساب های این کارگزاری فارکس بصورت شناور بوده و بر اساس سشن معاملاتی، نوع نماد معاملاتی، نوع حساب و … در طول روز تغییر می‌کنند. اما در کل mt4 cent، mt4 fix و ndd بدون کمیسیون و ctrader ndd و mt5 ndd کمیسیون‌دار می‌باشند؛ در این بین حساب ان دی دی متاتریدر 4 هم به صورت بدون کمیسیون در دسترس است و هم با کمیسیون.

روش‌های واریز و برداشت از فیبوگروپ

در این بروکر معامله گران قادرند تا از روش های ریالی، وبمانی، بیتکوین، تتر، سرویس شارژ حساب از طریق کریپتو و ارزهای دیجیتال استفاده کنند. امکان استفاده از کارت های بانکی برای ایرانیان خارج از کشور که دارای حساب بانکی هستند هم امکان پذیر است.

حساب پم و سیگنال فیبوگروپ

اگر بخواهید سرمایه گذار باشید و یا کپی کننده تریدهای دیگر تریدر ها برای شما دو حساب مجزا قابل استفاده است. در حساب پم فیبوگروپ شما می توانید یک حساب پم داشته باشید و به صورت سرمایه گذاری در صندوق به انجام معاملات بپردازید. به این شکل که مدیر پولی را به صندوق اضافه کرده و پس از قرار دادن شرایط همکاری و بررسی ها، شما نیز میزانی از پول خود را داخل صندوق قرار می دهید. مدیر معاملات خود را انجام داده و در نهایت پس از کسر کمیسیون خود سود شما را برایتتان واریز خواهد کرد. برعکس این موضوع هم امکان پذیر است، اگر شما یک تریدر حرفه ای باشید می توانید در نقش مدیر پولی به صندوق اضافه کرده و فراخوان دهید برای سرمایه گذاران تا در حساب پم شما سرمایه گذاری کرده و در سود یا ضرر شما شریک شوند.  حساب سیگنال فیبوگروپ اما روشی است که در آن شما می‌توانید ترید‌های ارائه دهندگان سیگنال‌ها را به طور خودکار در حساب خود کپی نمایید.

نمادهای معاملاتی فیبوگروپ

حدود 100 نماد معاملاتی در این کارگزاری برای ترید کردن در دسترس کاربران قرار دارد که از جمله آن می توان به جفت‌ارزها، سهام، فلزات، ارزهای دیجیتال، نفت‌خام را به صورت CFD، بیش از 43 جفت‌ارز به علاوه ۲۰ شاخص‌ مشهور جهان اشاره کرد.

پلتفرم‌های معاملاتی بروکر فیبوگروپ

فیبوگروپ علائه بر متاتریدر ۴ و ۵ از سی تریدر نیز پشتیبانی می‌کند. که شما می توانید در زیر هر کدام را به صورت جداگانه دانلود کنید.

متاتریدر 4 برای فیبوگروپ

فیبوگروپ متاتریدر 4

دانلود نسخه ویندوز
دانلود نسخه اندروید
دانلود نسخه آی او اس
ورود به نسخه تحت وب

متاتریدر 5 برای فیبوگروپ

دانلود فیبوگروپ متاتریدر 5

دانلود نسخه ویندوز
دانلود نسخه اندروید
دانلود نسخه آی او اس

دانلود سی تریدر فیبوگروپ

کارگزاری فیبوگروپ فارکس چیست

دانلود نسخه ویندوز
ورود به نسخه تحت وب
دانلود نسخه اندروید
دانلود نسخه cAlgo

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس

“پولی مگ” هیچگونه نظری روی تبلیغات ندارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها را دریافت نمایید.

جدیدترین مقالات