چطور اتریوم استخراج کنیم؟ آموزش استخراج اتریوم و دریافت اتر

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس
استخراج اتریوم رایگان با گوشی

حتی اگر به مدت کوتاهی در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید به احتمال زیاد نام اتریوم را بارها شنیده‌اید. این ارز دیجیتال در کنار موارد دیگری همچون بیت کوین از اهمیت شایان توجهی برخوردار است و به همین جهت موضوعاتی مانند استخراج اتریوم همواره مدنظر کاربران مختلف بوده‌اند.

اتریوم ارزش مناسبی دارد و با ایده‌های جذابی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شد. روند ماینینگ آن اگرچه نسبت به سایر ارزهای دیجیتال تفاوت چندانی ندارد، اما هم اکنون وارد وضعیت دیگری شده است که باید با آن آشنا شوید. توصیه می‌کنیم که حتماً با ما تا پایان متن همراه بمانید و از اطلاعاتی که در این زمینه به شما ارائه خواهیم کرد به نفع خود بهره ببرید. 

استخراج اتریوم چیست و برای شروع باید چه فرآیندی را طی کرد؟

پیش از هرچیز بهتر است به این پرسش پاسخ دهیم که استخراج به چه معناست و این نام به چه فرایند خاصی داده می‌شود؟ به طور کلی باید بیان کرد که استخراج یا ماینینگ روندی محسوب می‌شود که در آن به کمک یک سری دستگاه‌های ویژه به نام ماینر، محاسبات پیچیده‌ای به جواب می‌رسند و شما به عنوان پاداش، ارز دیجیتال مشخصی را دریافت می‌کنید. فرایند استخراج تنها در بلاک‌چین‌هایی قابل انجام است که از یک الگوریتم مشهور به نام POW پیروی می‌کنند. بنابراین، «رمز ارزهایی که در این دسته از بلاکچین‌ها قرار نگیرند، قابل استخراج نیستند».

پاداش ماینترها به دلیل فراهم کردن یک شرایط مناسب جهت انجام محاسبات گوناگون در اختیار آنها قرار می‌گیرد. همان‌طور که بیان شد، این پاداش می‌تواند با رمز ارزهای مختلفی ارتباط داشته باشند. اگر پاداش مدنظر به صورت اتریوم داده شود، باید نتیجه بگیریم که فرایند مدنظر، فرایند «استخراج اتریوم» بوده است. چنانچه همین امر به منظور دریافت بیت کوین صورت بگیرد، شما فرایند «استخراج بیت کوین» را انجام داده‌اید.

احتمالاً می‌پرسید که ماینرهای استخراج‌کننده اتریوم دقیقاً چه کاری انجام می‌دهند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که ماینتر‌ها قدرت موردنیاز به منظور پردازش یکایک تراکنش‌های صورت گرفته در بلاکچین را فراهم می‌کنند. قدرت بسیار بالایی برای انجام این موضوع احتیاج است و ماینترها چنین قدرتی را در اختیارمان قرار می‌دهند.

استخراج اتریوم با گوشی

هر کسی در هر مکان می‌تواند نسبت به استخراج رمز ارز مدنظر خود اقدام کند،‌ اما این موضوع باید در بازه زمانی مشخصی صورت بگیرد. به عنوان مثال، استخراج بیت کوین دارای بازه‌ زمانی خاصی است. مهم‌ترین سخت‌افزاری که در زمان ماین کردن اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال بیشترین فعالیت را انجام می‌دهد، «کارت گرافیک» یا جی پی یو است. پردازنده‌های موجود در کارت گرافیک‌های مختلف قدرت بسیار خوبی جهت انجام محاسبات موردنیاز در روند استخراج را دارند.

هنوز هم امکان استخراج اتريوم وجود دارد؟

اگر به بخش قبلی توجه کرده باشید حتماً به یاد دارید که گفتیم، تنها امکان استخراج ارزهایی وجود دارد جزو بلاکچین‌های POW باشند. هر ارزی که از این الگوریتم ویژه خارج شود، دیگر قابل استخراج نخواهد بود و حتی با برترین و پیشرفته‌ترین ماینرها نیز نمی‌توان آن را ماین کرد. متأسفانه بسیاری از کاربران در حالی اقدام به خریداری ماینر می‌کنند که با این موضوع آشنایی ندارند و به همین جهت دچار ضرر مالی سنگینی می‌شوند. این موضوع در رابطه با استخراج اتریوم نیز صحت دارد و نباید تصور کنید که اتریوم یک تافته جدابافته است!

تا پیش از سال ۲۰۲۰ میلادی،‌ امکان استخراج اتریوم وجود داشت و همه کاربران می‌توانستند با تهیه کردن ماینرهای مختلف و فعال کردن آن‌ها به استخراج کردن این رمز ارز محبوب بپردازند. پس از این سال، روند فعالیت اتریوم به طور کامل دچار دگرگونی‌های مختلفی شد و به همین جهت باید گفت که «امروزه امکان استخراج کردن اتریوم وجود ندارد». حتی اگر پیش از این نسبت به ماین کردن این ارز اقدام‌ کرده‌اید و موفق بوده‌‌‌اید نیز دیگر بازه‌ای برای انجام این کار مشاهده نمی‌شود.

دلیل اصلی عدم امکان استخراج رمز ارز اتریوم را باید به تغییر کردن مکانیزم اجماع آن ارتباط دهیم. این رمز ارز تصمیم گرفت که پس از سال ۲۰۲۰، مکانیزم اجماع خود را به طور کامل تعویض کند. همین موضوع موجب شد تا اتریوم دیگر قابل استخراج نباشد و کاربران مختلف به منظور دریافت آن محتاج راهکارهای جانبی شوند. در حال حاضر، اتریوم دیگر با کمک اثبات کار فعالیت نمی‌کند و به سمت مکانیزم اجماع دیگری به نام PROOF OF STAKE یا مکانیزم اثبات سهام رفته است. از این مکانیزم با نام دیگری همچون POS نیز یاد می‌کنند که در واقع نقطه مقابل بحث POW به شمار می‌رود و اهمیت قابل توجهی دارد.

ریگ استخراج اتریوم چیست؟

ریگ مهم‌ترین عاملی است که به منظور استخراج اتریوم و یا هر رمز ارز دیگری به آن نیاز دارید. ریگ یک فاکتور سخت‌افزاری به شمار می‌آيد که از قطعات گوناگونی تشکیل شده است. ریگ‌ها‌ در نگاه اول به کامیپوترهای شخصی شباهت دارند، اما قدرت آن‌ها حتی از قوی‌ترین رایانه‌های گیمینگ نیز بیشتر است. تمرکز اصلی در زمان تهیه ریگ بر روی انتخاب کارت گرافیک‌های برتر خواهد بود، زیرا همان‌طور که پیش از این گفته شد، کارت گرافیک‌ها نقش مهمی را در زمینه استخراج رمز ارزهای مختلف ایفا می‌کنند. در واقع باید گفت که اگرچه در سیستم‌های قوی گیمینگ شاید یک یا دو کارت گرافیک وجود داشته باشد، اما در ریگ‌ها می‌توان چهار یا شش کارت گرافیک مختلف را نیز مشاهده کرد.

دسترسی به ریگ‌ها به دو صورت امکان‌پذیر خواهد بود. در پار‌ه‌ای از موارد، کاربران خودشان قطعات گوناگون ریگ را خریداری کرده و آن‌ها را سرهم بندی می‌کنند. این فرایند با نام اسمبل نیز شناخته می‌شود که به معنای نصب کردن چندین قطعه در کنار هم دیگر است. با افزایش میزان محبوبیت استخراج ارزهای دیجیتال شاهد آن هستیم که چنین ریگ‌هایی به صورت پیش‌ساخته نیز به فروش می‌رسند.

چنانچه از مهارت خاصی به منظور سر هم بندی قطعات مختلف ریگ برخوردار نیستید، بهتر است به جای اقدام جهت اسمبل به دنبال خریداری ریگ شخصی خود باشید. اگر تجربه لازم در این رابطه را دارید و می‌‌خواهید در هزینه‌هایتان صرفه‌جوی کنید، طبیعتاً بهتر است که قطعات را به صورت جداگانه بخرید و آن‌ها را خودتان اسمبل کنید.  

تهیه کردن ریگ مناسب از جمله مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آيد که در زمان استخراج اتریوم و یا رمزارهای دیگر باید به آن توجه کرد. ریگ‌هایی که قدرت سخت‌افزاری مناسب را ندارند نمی‌توانند به نیازهای شما رسیدگی کنند و همین امر امکان استخراج ارز به تعداد مناسب را از شما می‌گیرد.

ریگ استخراچ ETH دارای چه بخش هایی است؟

حال که به طور کلی با ریگ و معناو کاربرد آن آشنا شدید، لازم است که بخش‌های مختلف این دستگاه‌ها نیز بپردازیم. از جمله مهم‌ترین قطعاتی که در درون یک ریگ ETH به کار می‌روند می‌توان به گزینه‌‌های مختلفی همچون کارت گرافیک، ماردبرد، منبع تغذیه، رم و پردازنده مرکزی یاد کرد.

علاوه بر این موارد، به منظور نصب سیستم عامل باید از حافظه‌های ذخیره‌سازی اس اس دی بهره ببرید که سرعت بسیار بالایی دارند و انتخاب مناسبی جهت تهیه ریگ استخراج محسوب می‌شوند. سیستم عاملی که بر روی ریگ‌های استخراج نصب می‌شود می‌تواند لینوکس و یا ویندوز باشد. در واقع می‌توانید از بین این گزینه‌ها، سیستم عامل مدنظر خود را انتخاب و نصب کنید.

اگرچه کارت گرافیک نقش مهمی را در این سیستم‌ها ایفا می‌کند، اما نباید از ارزش سایر بخش‌های ریگ صرف نظر کنید. به عنوان مثال، اگر منبع تغذیه مناسبی نداشته باشید به احتمال زیاد خیلی زود سیستم شما دچار مشکل می‌شود و حتی امکان آسیب دیدن کارت گرافیک‌ها وجود دارد.

بهترین ارز برای استخراج

ریگ‌هایی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند از کارت گرافیک‌های مختلفی بهره می‌برند. حتماً می‌دانید که دو شرکت بزرگ ای ام دی و انویدیا مسئولیت ساخت چنین کارت گرافیک‌هایی را بر عهده دارند. برخی از محصولات این دو شرکت برای استخراج یک گزینه عالی به شمار می‌روند و به همین جهت می‌توانید آن‌ها را به عنوان گزینه‌ای عالی در نظر داشته باشید. ریگ شما باید بر روی یک شاسی قرار بگیرد تا بتوان اجازه مختلف آن را بر روی هم اسمبل کرد. شاسی ریگ نیز به صورت پیش ساخته قابل خریداری است و حتی می‌توانید آن را به صورت شخصی بسازید. شاسی باید محیطی مناسب برای گردش هوا داشته باشد تا قطعات گوناگون دچار مشکل نشوند و دمای آن‌ها بیش از حد عادی افزایش نیابد.

چطور کیف پول اتریوم بسازیم؟

کیف پول اتریوم دقیقاً همانند کیف پول فیزیکی شما به منظور نگهداری از دارایی‌هایتان مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. شما می‌توانید از این کیف پول به منظور انتقال و یا دریافت اتریوم بهره ببرید و خوشبختانه روش به کارگیری آن نیز آسان است. امروزه کیف پول‌های مختلفی در این حوزه فعالیت می‌کنند و شما این امکان را دارید که بر حسب نیاز خود نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنید.

نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید آن است که اکثر کیف پول‌های مشهور موجود در این حوزه کاملاً رایگان هستند. این بدان معناست که جهت به کارگیری خدمات مختلف آن‌ها نیازی به پرداخت پول ندارید که خود امری مثبت به شمار می‌رود.

اکثر کیف پول‌ها دارای اپلیکیشن ای او اس و اندروید هستید تا بتوانید به راحتی آن‌ها را بر روی تلفن همراه‌تان نصب کنید. البته امکان دسترسی به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت نیز فراهم خواهد بود. ساختن کیف پول مخصوص اتریوم زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. تنها باید کیف  پول مدنظر خود را انتخاب کنید و سپس از طریق اپ یا وب‌سایت مراحل ثبت‌نام در آن را به پایان برسانید. در طول روند ثبت‌نام معمولاً مواردی همچون ایمیل و سایر مشخصات فردی از شما دریافت می‌شود.

بهترین کیف پول های اتریوم

انتخاب کردن یک کیف پول مناسب برای اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. به هر روی شما قصد دارید که دارایی خود را در این کیف پول‌ها ذخیره کنید و به همین جهت باید به سراغ گزینه‌هایی بروید که از اعتبار مناسبی برخوردار هستند. اینکه چه کیف پولی را باید انتخاب کنید به خودتان بستگی دارد، اما بهتر است به سراغ موارد معتبری بروید که دارای کاربران زیادی هستند.

اولین گزینه‌ای که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم، تراست ولت است. این کیف پول تقریباً باسابقه‌ترین موردی به شمار می‌آيد که امکان ثبت نام در آن برایتان وجود دارد. در کنار تراست ولت باید به کیف پول‌های دیگری همچون لجر، ترزور و همچنین متامسک نیز اشاره کنیم. البته، کیف پول مای اترووالت نیز به عنوان یک انتخاب عالی برای اکثر کاربران در نظر گرفته می‌شود و می‌توان آن را یک گزینه ارزشمند دانست.

حقیقتاً باید بیان کرد که نوع و نام کیف پول اهمیت چندانی ندارد و بیشتر باید به اعتبار و تعداد کاربران آن توجه داشته باشید. به سراغ کیف پول‌های کمتر شناخته شده نروید، زیرا این موارد دارای پشتیبانی مناسبی نیستند و به همین دلیل ممکن است شما را با مشکلات متعددی روبرو کنند. علاوه بر این، لازم است که همواره در زمان به کارگیری هر نوع کیف پولی تمامی نکات امنیتی را رعایت کنید تا احتمال از دست رفتن دارایی‌های شما به کمترین میزان ممکن برسد. به عنوان نمونه لازم است که کد امنیتی ترکیبی کیف پول خود را در یک مکان امن و به دور از دسترس سایر اشخاص نگهداری کنید.

همه چیز درباره استخر استخراج اتریوم

استخر یا پول استخراج اتریوم محلی است که در آن همه ماینرها مشغول به فعالیت می‌شوند و هر ماینر به میزان توان خود مقداری اتریوم دریافت می‌کنند. استخرها بهترین گزینه جهت ماین کردن ارزهای گوناگون به شمار می‌روند و شانس دریافت بیشترین سود را ممکن می‌کنند.

تا پیش از پایان یافتن روند استخراج اتریوم، استخرهای گوناگونی در این زمینه وجود داشتند که می‌توانستید به آن‌ها مراجعه کنید و از ماینر خود جهت دریافت این ارز دیجیتال بهره ببرید. امروزه دیگر هیچ استخری در این رابطه یافت نمی‌شود.

بهترین جایگزین استخراج اتریوم چیست؟

اگرچه امروزه دیگر امکان استخراج کردن اتریوم وجود ندارد،‌ اما می‌توانید به سراغ جایگزین‌های گوناگونی بروید که هنوز می‌توان آن‌ها را ماین کرد. در واقع درست است که اتریوم دیگر استخراج نمی‌شود، اما این بدان معنا نیست که ماینرها غیر قابل استفاده شده‌اند!

ارزهایی همچون ریون کوین، اتریوم کلاسیک و همچنین زی کش سه نمونه از بهترین گزینه‌هایی به شمار می‌آيند که می‌توانید با کمک ریگ‌های خود به سمت استخراج آن‌ها بروید. این موارد به عنوان بهترین جایگزین‌های موجود جهت استخراج کردن اتریوم به شمار می‌روند و امروزه کاربران بسیار زیادی تمامی تمرکز خود را بر روی آن‌ها گذاشته‌اند. امیدواریم از مطالعه این متن لذت برده باشید.

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس

“پولی مگ” هیچگونه نظری روی تبلیغات ندارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها را دریافت نمایید.

جدیدترین مقالات