تتر یا usdt چیست؟

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس

تتر چیست؟ ارز usdt و کاربرد های آن

ارز تتر یکی از انواع ارز های دیجیتال است که در دنیای بازارهای مالی دیجیتالی با عنوان ارزدیجیتال USDT و یکی از انواع استیبل کوین ها (نوعی آلت کوین) شناخته می شود. این ارز دیجیتال برابر با 1$ دلار آمریکا می باشد. همانطور که گفتیم، تتر Tether یک نوع از ارزهای دیجیتال با ثبات با نام Stablecoin است و قیمت تتر بسته به پشتوانه آن که دلار آمریکاست افزایش و یا کاهش خواهد داشت.

ویژگی های ارز دیجیتال تتر چیست؟

  • یکی از برجسته ترین ویژگی های تتر این است که این رمزارز از نوسان های داخل بازارهای مالی ارز دیجیتال در امان است.
  • USDT یا تتر یکی از بهترین رمزارزها برای انتقال به صرافی ها و کیف پول های بیت کوین و یا سایر ازهای دیجیتالی به صورت دلاری خواهد بود.
  • سرعت انتقال این رمز ارز به کیف پول های دیجیتال با سرعت بالا انجام می شود.
  • این رمز ارز به سادگی می تواند در کیف پول های دیجیتال در هر پلتفرمی ذخیره شود. و بر روی بسیاری از بلاک چین ها همچون بیت کوین، اتریوم و … قابل انتقال خواهد بود.

ارز دیجیتال تتر USDT چه فرقی با دلار دارد؟ هر تتر چند دلار است؟

ارز دیجیتال USDT پس از بیت کوین و اتریوم یکی از دسته کوین هایی است که در میان ارز های دیجیتال با پشتوانه دلار و با ثبات توانسته در جایگاه سوم و به عنوان یکی از بزرگترین های بازار دیجیتالی رمز ارز شناخته شود. همانطور که گفتیم تتر پشتوانه دلار آمریکا را دارد و تفاوت آن با دلار کاغذی در این است که تتر به صورت غیر متمرکز و در شبکه های بلاک چینی معامله می شود.

خرید و فروش تتر

بنابراین نگهداری از آن بسیار ساده تر از دلار کاغذی خواهد بود. در ارسال پول به خارج از کشور و یا انجام معاملات سنگین با دلار، شما برای انتقال تتر هیچ محدودیتی ندارید و این راه بسیار سریع تر و امن تر به دلیل وجود شبکه های بلاک چین انجام خواهد شد. در انتها هر تتر برابر با 1 دلار آمریکا خواهد بود.

دلیل ثابت بودن قیمت تتر چیست؟

داستان ثابت بودن قیمت تتر از آنجا شروع می شود که دلار آمریکا پشتوانه تتر است، برای همین به ازای هر واحد از تتر یا USDT یک دلار آمریکا در بانک ذخیره خواهد شد. در چنین شرایطی قیمت تتر به دلار همواره ثابت خواهد ماند و تتر هیچ نوسان قیمتی را تجربه نخواهد کرد. اما نکته جالبی که درباره تتر وجود دارد و بر سر آن بحث های بسیاری هست، این است که تتر را نمی توان یک ارزدیجیتال غیر متمرکز دانست، چراکه این ارز دارای تراکنش های غیر متمرکز است، اما از طرفی توزیع آن به صورت متمرکز انجام می شود!

خرید تتر در ایران چگونه انجام می شود؟

زمانیکه قصد دارید تا خرید تتر با بهترین قیمت در ایران را انجام دهید لازم است از صرافی های آنلاین استفاده کنید. یا می توانید از وب سایت های ایرانی و صرافی های ایرانی به طور مستقیم این ارز دیجیتال را خریداری کنید، و یا می توانید از طریق صرافی های خارجی بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتالی خود را به تتر تبدیل کنید.

ارز تتر چیست

اما یک سوال بزرگ این وسط مطرح می شود که آیا تفاوت قیمتی بین دلار با تتر در ایران وجود دارد؟ پاسخ به این سوال بله است قیمت دلار به ریال و قیمت تتر به ریال با توجه به سیاست های پولی ایران و عرضه و تقاضای ارز ها متفاوت خواهد بود! دلار کاغذی و تتر در بستر های متفاوتی ارائه می شوند؛ و همانطور که می دانید در دنیای ارزهای دیجیتال زمانیکه تقاضای بازار در ازای یک ارز دیجیتال تغییر می کند ما شاهد افزایش یا کاهش قیمت در آن ارز هستیم.

چطور تتر بخریم

برخی از اوقات برخی صرافی ها برای آنکه مشکل نقدینگی خود را حل کنند نیز ممکن است تا ارز را با قیمت بیشتری عرضه کنند. اما در نظر داشته باشید به عنوان یک قانون نانوشته، در ایران همواره قیمت تتر بالاتر از دلار کاغذی بوده و با قیمت بیشتری معامله می شود.

بهترین کیف پول‌ها برای ذخیره USDT کدام‌اند؟

ارز دیجیتال تتر را می توانید بر روی کیف پول های بلاک چین میزبان به سادگی ذخیره کنید. برای ذخیره این ارز شما می توانید به سادگی از ده ها کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری مختلف استفاده کنید، و دقیقا این یکی از همان عواملی است که دسترسی به این ارز را برای کاربران بسیار ساده کرده است. اما از بهترین کیف پول های رایگان تتر که به صورت نرم افزاری هستند می توان به تراست ولت و متامسک و برای کیف پول های سخت افزاری تتر می توان به لجر و ترزور اشاره کرد.

نامنوعلینک دانلود
کیف پول تراست والت (چندزنجیره‌ای، اتریوم، ترون و…)نرم‌افزاری/موبایلدانلود
کیف پول مای‌اتروالت (اتریوم)نرم‌افزاری/تحت‌وبدسترسی
کیف پول متامسک (اتریوم، اولنچ و…)نرم‌افزاری/افزونه مرورگردانلود
کیف پول اکسودوس (چندزنجیره‌ای)نرم‌افزاری/موبایل و دسکتاپدانلود
کیف پول لجر (چندزنجیره‌ای)سخت‌افزاریفیزیکی
کیف پول ترزور (چندزنجیره‌ای)سخت‌افزاریفیزیکی
کیف پول فانتوم (سولانا)نرم‌افزاری/افزونه مرورگردانلود
حتما یک بک آپ از کیف پول خود داشته باشید، تا در زمان بروز مشکل یا حذف شدن کیف پولتان بتوانید آن را بازیابی کنید، در غیر اینصورت کل سرمایه شما از بین خواهد رفت! و همواره در زمان برداشت USDT به آدرس کیف پولتان توجه کنید و مطابق با همان آدرس قبلی دستور برداشت را بدهید.
بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس

“پولی مگ” هیچگونه نظری روی تبلیغات ندارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها را دریافت نمایید.

جدیدترین مقالات