استخر استخراج بیت کوین یا mining pool یعنی چه؟

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس
استخراج بیت کوین با کامپیوتر

در دنیای زندگی می کنیم که با سرعت رو به پیشرفت است و هر روز اخبار متفاوتی از پیشرفت تکنولوژی در کلیه زمینه ها به گوشمان می خورد. یکی از پیشرفت های بسیار بزرگی که در بازار های مالی رخ داده و در سال های اخیر تعداد قابل توجهی از مردم را به سمت و سوی خود کشیده است، بازار ارزهای دیجیتال یا cryptocurrency است. همانطور که می دانید و در مقاله های قبلی ارز دیجیتال برایتان گفته ایم، بازار ارز های دیجیتالی در دنیای فناوری امروز یکی از بزرکترین و امن راه هایی است که باعث شده تا مردم بتوانند از طریق سرمایه گذاری و خرید فروش ارز در آنها به سود های بسیار خوبی دست پیدا کنند. اما این کار راه پر و پیچ و خمی داشته و بدون داشتن اطلاعات کافی درباره آن حتی ممکن است تا کل سرمایه تان نیز از بین برود! در ادامه بررسی کاملی از استخر استخراج را مشاهده خواهید کرد.

bitcoin mining pool یا استخر استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج ارز دیجیتال و یا محبوب ترین آنها استخراج بیت کوین یکی از روش هایی است که در آن افراد با استفاده از قدرت پردازنده های کامپیوتری خود تلاش می کنند تا معاملات ریاضی شبکه بلاک چین را حل کرده و سپس بتوانند از این طریق ارز دیجیتال بیت کوین را به عنوان پاداش دریافت کنند. اما این بستر هیچ گاه بدون چالش نبوده و رقابت بسیار زیادی بین شرکت کنندگان همواره وجود داشته است.

در این میان و برای حل این مشکل برخی از کاربران تصمیم میگیرند تا با یکدیگر همکاری کرده و قدرت پردازش خود برای حل مسایل را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و در انتها پس از تایید سیستم پاداش دریافتی را با یکدیگر تقسیم کنند. این روش با نام استخر استخراج و یا استخر ماینینگ شناخته می شود، بنابراین کاربران با ریسکی کمتر و هزینه های به نسبت پایین تر قادر هستند تا بیت کوین استخراج کنند.

پرسرعت ترین سایت استخراج بیت کوین

mining ماینینگ و یا استخراج به صورت انفرادی کاری بسیار هزینه بر خواهد بود، چراکه شما برای استخراج بیت کوین نیاز دارید تا تجهیزات بسیار پیشرفته و سنگینی خریداری کنید که این دستگاه ها برای پردازش نیاز به برق بسیار بالایی دارند، از این رو هزینه های بسیاری بر گردن شما خواهند گذاشت. بنابراین استخر ها شکل گرفتند تا در آن ماینر ها با یکدیگر همکاری کرده و قدرت پردازش خود را با سرور مرکزی به اشتراک بگذارند، پس از تایید و ساخت بلاک جدید برای بلاک چین سیستم سرور مرکزی وظیفه دریافت پاداش و تقسیم کردن آن بین ماینر ها را بر عهده دارد.

ویژگی های بهترین استخر استخراج بیت کوین

برای انتخاب یک استخر استخراج بیت کوین باید مواردی را از قبل بررسی کنید و سپس انتخاب کنید که وارد کدام استخر ماینینگ خواهید شد. از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتخاب استخری با سابقه و اعتبار بالا

استخر انتخابی شما باید قابل اعتماد باشد و امنیت شما را تضمین کند. استخر های غیر قابل مطمئن خیلی ساده پاداش های شما را دریافت کرده و به شما نخواهند داد. برای آنکه بدانید هر استخر ماینینگی دارای اعتبار هست یا نه بهتر است تا به نظرات کاربرانی که از آن استفاده کرده اند دقت بالایی کنید. سابقه و آمار عملکرد، سطح تایید و تضمین و حفاظت و رمزگذاری آن استخر نیز از موارد بسیار مهمی هستند.

سودآوری مناسب و هزینه منطقی

یک استخر استخراج خوب باید هزینه های منطقی و در کنار آن سودآوری مناسبی در اختیارتان قرار دهد. برای آنکه بدانید یک استخر برای شما سود آوری دارد یا نه باید به عوامل متفاوتی همچون قدرت پردازش استخر، تعداد و سهم ماینرها، الگوریتم و پاداش شبکه بلاک چین و نوسانات قیمت ارز دیجیتال توجه داشته باشید. یادتان باشد هزینه هایی که این استخر ها باید به صورت منطقی از شما کسر کنند به عواملی همچون هزینه عضویت، هزینه پرداختی برای محافظت در برابر پول‌شویی، هزینه سرویس و هزینه پاداش بستگی دارد.

پشتیبانی تمام وقت

استخری انتخاب کنید که عضویت و ارتباط گیری با آنها به سادگی و سهولت انجام شود. شما باید بتوانید در هر زمانی که سوالی دارید و یا مشکلی برایتان ایجاد شده باشد با آنها ارتباط برقرار کرده و مسایل پیش رویتان را بازگو کنید. این استخر ها باید بتوانند محیطی را در اختیار شما قرار دهند که به سادگی دسترسی به آمار استخر داشته و عملکرد خود را بررسی کنید.

بهترین استخر بیت کوین برای ایرانیان

مزایا و معایب استخر استخراج یا mining pool

مزایامعایب
درآمد منظم و ثابتتقسیم پاداش بین همه اعضا
ریسک کمترکارمزد و هزینه ثبت نام در استخر استخراج بیت کوین
تجهیزات کمتر و ارزانترعدم اطمینان کامل به صداقت استخر ها
دارای خدمات پشتیبانیکاهش امنیت شبکه و محدود شدن تعداد ماینرهای مستقل
مزایا و معایب استخر استخراج

روش پرداخت پاداش ها در استخر استخراج

سه نوع از روش پرداخت پاداش ها در استخر های استخراج وجود دارد:

 • Proportional در این روش هر میزانی که ماینر ها از قدرت پردازش خود در اختیار شبکه قرار داده باند به همان میزان پاداش دریافت خواهند کرد.
 • Pay-per-share در این روش پاداش افراد از موجودی خود استخر پرداخته می‌شود و بدون در نظر گرفتن زمان یافتن بلاک و درآمد استخر، ماینر می‌تواند سود خود را دریافت کند.
 • Score-Based در این روش هر چه مدت زمان حضور یک ماینر در یک استخر بیشتر باشد، نرخ هش بالاتری داشته و همین می توان منجر به افزایش امتیاز و دریافت پاداش بیشتری شود.

لیست بهترین استخر های استخراج

استخر های ارز متفاوتی وجود دارند که برای استخراج ارز های متفاوتی همچون بیت کوین، اتر و … می توان از آنها استفاده کرد اما در این بین برخی از استخر ها نیز وجود دارند که شرایط بهتری را برای کاربران رقم می زنند که در این بین می توان به لیستزیر اشاره کرد:

 • استخر استخراج انت پول (AntPool)
 • استخر استخراج Slush
 • استخر استخراج F2Pool
 • استخر اسپارک پول (SparkPool)
 • استخر استخراج ViaBTC
 • استخر استخراج BTCC
 • استخر پولین (Poolin)
 • استخر استخراج الیگوس (Eligius)
 • استخر استخراج BTC.com
 • استخر استخراج BW
 • استخر استخراج BitFury
 • استخر استخراج Bixin
 • استخر استخراج Minedollars

بهترین بروکرهای فعال در ایران
آی اف سی مارکتس

“پولی مگ” هیچگونه نظری روی تبلیغات ندارد.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها را دریافت نمایید.

جدیدترین مقالات